Kategorie

Kaski motocyklowe 

 • Kaski integralne
  Kaski integralneCena od223zł

  Kask integralny, inaczej zamknięty, to kask charakteryzujący się teoretycznie najwyższymi współczynnikami bezpieczeństwa i stanowiący najpopularniejszą oraz największą grupę kasków. Kaski integralne stosuje się na wszystkich rodzajach rodzajach motocykli, na chopperach, motorach turystycznych, jak również na ścigaczach. Kask integralny dobrze może się sprawdzić także jako kask na skuter.

  Kaski integralne, przy bezpośrednim uderzeniu, odznaczają się największym współczynnikiem bezpieczeństwa. Prowadzony jest nawet niezależny test SHARP, w którym przyznaje się kaskom (w testach udział biorą wyłącznie kaski motocyklowe zamknięte) gwiazdki. Im jest ich więcej, tym kask bezpieczniejszy. Z tego też powodu, warto postawić na kask zamknięty, jeśli chcemy kupić kask dla dziecka albo dla mniej doświadczonego motocyklisty. Jednak nie ma tu reguły i kaski integralne (zwłaszcza bardziej rozbudowane modele) doskonale sprawdzą się również w przypadku doświadczonych kierowców.

 • Kaski otwarte
  Kaski otwarteCena od79zł

  Na kask otwarty najczęściej decydują się (ze względu na wygląd) kierowcy chopperów oraz ci, którzy poszukują kasku na skuter. Zaletą rozwiązania tego typu jest niewątpliwie bardzo dobra wentylacja, dzięki czemu jazda staje się dużo bardziej komfortowa. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kasków otwartych, to na uwagę na pewno zasługuje to, że widoczność w ich przypadku jest znacznie lepsza, niż ma to miejsce w kaskach zamkniętych. Minusem jest brak ochrony szczęki, ale rekompensuje go fakt, że są sporo lżejsze, a to kolejny czynnik, wpływający na komfort tych kasków

  Jeśli kogoś interesują tanie kaski motocyklowe, otwarte mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. W pełni homologowane, dopuszczone do ruchu modele, można już kupić za nieco ponad 100 złotych. To naprawdę niewiele w stosunku do komfortu i bezpieczeństwa, jakie daje taki otwarty kask na motor..

 • Kaski szczękowe
  Kaski szczękoweCena od375zł

  Jeśli ktoś zastanawia się pomiędzy klaskiem otwartym i integralny, dobrym kompromisem może być kask szczękowy, zwany inaczej modułowym lub też modularnym. Kaski motocyklowe tego typu charakteryzują się parametrami pośrednimi, tzn. są stosunkowo bezpieczne i w miarę komfortowe. Najprościej mówiąc, częściowo przejmują zalety obu typów kasków. Wszystko oczywiście zależy od konkretnego modelu i konkretnej podgrupy, wyróżniamy bowiem kaski modułowe: z podnoszoną, przerzucaną czy odpinaną szczęką.

  Kaski szczękowe nie są jednak wolne od wad. Przede wszystkim, z racji modułowej konstrukcji, wdziera się do nich sporo powietrza, przez co są po prostu głośne. Co więcej, ich waga jest często większa, niż waga klasycznych integrali. Również cena kasków szczękowych nie jest ich atutem, na ogół trzeba za nie zapłacić więcej. Nie mniej jednak, jeśli ktoś zastanawia się jaki kask motocyklowy wybrać, a nie zależy mu na jednym, szczególnym walorze, kask szczękowy może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

 • Kaski LS2
  Kaski LS2Cena od126zł

  Kaski LS2 to najlepszy wybór, jeśli chodzi o wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Hiszpańska firma postanowiła zawojować rynek, produktami tanimi, ale w żaden sposób niekojarzonymi z chińską tandetą. Kaski motocyklowe LS2 wykonane są starannie i z dbałością o szczegóły. Nie zapomniano tutaj również o kwestiach bezpieczeństwa, nawet najtańszy kask LS2 ma bardzo wysoki współczynnik bezpieczeństwa w tzw. teście SHARPA. Przy tym wszystkim warto zaznaczyć, że kaski LS2 są obecnie najczęściej sprzedawanymi kaskami na świecie.

  Od niedawna marka wchodzi także w tzw. kategorię premium, w ramach której wprowadza na rynek kaski, które śmiało mogą konkurować z produktami najpopularniejszych producentów. Szeroka oferta powoduje, że kask LS2 będzie dobry zarówno dla początkujących kierowców jak i dla najbardziej doświadczonych motocyklistów.

 • Kaski Shoei
  Kaski ShoeiCena od1299zł

  Decydując się na kask shoei stawiasz na innowacyjne rozwiązania, 100% bezpieczeństwa, maksymalny komfort, bezpłatny serwis i 5 letnią gwarancję na każdy produkt z oferty. Japońska marka rozpoczęła swoją działalność blisko 70 lat temu i prawie od początku zaskakiwała swoich konkurentów niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami. Obecnie, jedną z głównych cech wyróżniających kaski shoei jest zaawansowana wentylacja kanałowa, gwarantująca niespotykany nigdzie indziej przepływ powietrza. Kask motocyklowy shoei to także ewenement, jeśli chodzi o dopasowanie kasku, modele tej firmy produkowane są w trzech,a nawet czterech różnych rozmiarach skorup, dzięki czemu można dopasować kask idealnie do swojej głowy.

  Produkty marki Shoei charakteryzują się absolutną bezkompromisowością, producent wychodzi bowiem z założenia, że aby produkt był najwyższej jakości, musi być wykonany z pełną precyzją, w każdym calu i na każdym etapie produkcji.

 • Kaski Shark
  Kaski SharkCena od32zł

  Shark to francuski producent kasków, będący od lat jednym z liderów branży. Niemal każdy kaski Shark słyną z tego, że otrzymują wysokie noty w testach SHARP. Firma stara się być na bieżąco ze wszystkimi nowościami technologicznymi i wykorzystywać je do produkcji swoich kasków. Przed oddaniem do masowej produkcji, każdy kask Shark poddawany jest licznym testom i próbom, co gwarantuje jego najwyższą jakość.

  W Polsce, jeśli chodzi o firmę Shark, kaski najczęściej kupowane to modele s700 i s900. Nie oznacza to jednak, że firma nie produkuje kasków dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących od kasku 100% komfortu i bezpieczeństwa. Szeroka oferta firmy Shark zadowoli każdego motocyklistę.

 • Kaski HJC
  Kaski HJCCena od499zł

  Firma HJC to producent, mogący pochwalić się przeszło 40 letnim doświadczenie, w produkcji kasków i akcesoriów do nich, a każdy towar sygnowany jego logiem, to produkt dla prawdziwych profesjonalistów. Każdy kask HJC wykonywany jest ręcznie, a na jego produkcję składa się aż 40 różnych kroków. Doskonałe zaplecze logistyczne gwarantuje przy tym doskonałą cenę kasków, które w połączeniu z wysoką jakością zapewnia pełną satysfakcję klientów.

  Kaski HJC tworzone są w trosce o maksymalnie dobrą aerodynamikę, maksymalną przewiewność, stabilność oraz o to, aby były maksymalnie ciche. Innymi słowy, producent troszczy się o to, aby motocyklista w kasku HJC czuł się jak najbardziej komfortowo.

 • Kaski Nolan
  Kaski NolanCena od639zł

  Kaski Nolan są w naszym kraju bardzo dobrze kojarzone, ponieważ były jednymi z pierwszych, jakie pojawiły się na polskim rynku, kiedy branża motocyklowa jeszcze u nas raczkowała. Historia marki Nolan jest jednak znacznie starsza, a jej początki sięgają lat siedemdziesiątych. Wtedy też firma, początkowo zajmująca się produkcją części motoryzacyjnych, skupiła całą swoją uwagę na kaskach motocyklowych. A dzięki kontaktom z firmą General Electric, szybko zaczęła tworzyć kaski w oparciu o Lexan, tworzywo wykorzystywane w kaskach Nolan do dnia dzisiejszego.

  Każdy kask motocyklowy Nolan można określić jako ekologiczny, wszystkie malowane są bowiem farbami wykonanymi na bazie wody. Marka dba tym samym nie tylko o jakość swoich kasków, ale i bezpieczeństwo, zarówno motocyklistów jak i całego środowiska naturalnego. Co ciekawe, kaski produkowane są wyłącznie we Włoszech.

  Duża część kasków Nolan to kaski otwarte, dlatego szczególnie zainteresują one posiadaczy skuterów oraz chopperowców. Nie mniej Nolan w swojej ofercie ma także kilka wersji kasków integralnych, a nawet coś dla miłośników crossa. Rozszerzeniem oferty mogą być kaski Grex oraz kaski X-Lite, produkty z rodziny Nolana.

 • Kaski Caberg
  Kaski CabergCena od599zł

  Caberg, to podobnie jak Nolan włoska firma, zajmująca się produkcją kasków motocyklowych. Kaski Caberg produkowane są od 1974 roku. Od początku firma stawiała na wysoką jakość, zarówno jeśli chodzi o precyzję wykonania, komfort użytkowania jak i oczywiście bezpieczeństwo. Każdy kask caberg, może pochwalić się świetnym wynikiem w testach SHARP, a czołowe modele marki mają nawet po 4 i 5 gwiazdek (na pięć możliwych). Między innymi dlatego, kaski motocyklowe caberg cieszą się coraz większą popularnością, także na naszym rodzimym rynku. O popularności tych kasków może również świadczyć to, że są bardzo powszechnie spotykane w wielu nieeuropejskich Państwach, między innymi w Izraelu, Meksyku, Ameryce Południowej czy w Maroko.

 • Kaski Scorpion
  Kaski ScorpionCena od449zł

  Amerykańska, stosunkowo młoda bo zaledwie dziesięcioletnia marka, produkująca kaski. Scorpion exo, bo taki dokładnie ma przedrostek kaski kask tej formy, to pewnego rodzaju kompromis, pomiędzy ceną, a jakością. Tym, co wyróżnia każdy kask Scorpion jest niewątpliwie grafika, kaski te są naprawdę urzekające.

  Koncern ze Stanów Zjednoczonych, który już teraz zatrudnia setki ludzi, bardzo szybko zyskał sobie rzesze zwolenników. Kaski Scorpion w ciągu pięciu lat wdarły się do TOP 5 najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kasków w USA, a obecnie szturmem wchodzą na rynek europejski. Coraz częściej można je spotkać na zawodach typu MotoGP czy na słynnym rajdzie Paryż - Dakar.Postawienie na kask Scorpion to z pewnością dobra i przemyślana decyzja.

 • Akcesoria do kasków
  Akcesoria do kaskówCena od6zł

  Kaski na motor, podobnie jak większość akcesoriów, mają to do siebie, że z czasem się zużywają. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba kupować nowy „garnek”. Często rozwiązaniem będą akcesoria do kasków, dzięki którym dasz swojemu kaskowi drugie życie. W sprzedaży dostępne są nie tylko oczywiste akcesoria, jak szybki do kasków, ale i takie elementy jak chociażby mechanizm mocowania szybki. W przypadku wielu z proponowanych akcesoriów do kasków, jesteśmy jedynymi dystrybutorami w Gdańsku.

  Oczywiście w kategorii akcesoria do kasków znajdziesz nie tylko przedmioty służące naprawie. Zamieściliśmy tu także takie przedmioty, które mogą „odpicować” Twój kask albo ułatwić Ci życie. Chociażby wspomniana szybka do kasku, nie musi być zwykłą, przezroczystą szybką, może to być np. kolorowa lustrzanka. Wśród naszych akcesoriów do kasków znajdziesz także takie dobrodziejstwa jak pinlock czy Fog Fighter.

Kaski motocyklowe 

Kaski motocyklowe stanowią najobszerniejszą część naszej oferty. Znajdziecie Państwo u nas kask na motor każdego typu i wielu różnych producentów, wśród których znaleźć można kaski LS2, Shark, Shoei, Nolan i wiele innych. Aby ułatwić Wam znalezienie konkretnego kasku na motor, posegregowaliśmy je według przeznaczenia, dzięki czemu z łatwością znajdziesz kask na choppera, kask na crossa czy nawet kask na quada.

W naszej ofercie znajdują się dziesiątki modeli przeróżnych kasków motocyklowych, z czego przeszło 500 kasków znajduje się w naszym magazynie i jest dostępne od ręki, co czyni nas jednym z największych dystrybutorów w północnej Polsce. Jeśli chodzi o kaski motocyklowe, Gdańsk czy Gdynia, wraz z okolicznymi miejscowościami, nie mogą równać się z ofertą firmy Motonita!

Potrzebny jest Ci kask szczękowy, integralny, a może otwarty? W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór każdego z typów, a także rozmaite akcesoria do kasków. Co roku zwiększamy naszą ofertę, nie tylko poprzez poszerzanie oferty danych marek, ale i współpracę z nowymi producentami, dzięki czemu z rok rocznie, stajemy się coraz większa siłą, jeśli chodzi o kaski na motor.

Przez lata posiedliśmy także ogromną wiedzę na temat kasków, ich dobierania i późniejszego użytkowania, dzięki czemu jesteśmy w stanie, w sposób idealny, dopasować kask motocyklowy nie tylko do głowy, ale i portfela, każdego klienta. I to bez znaczenia, czy interesują Cię tanie kaski motocyklowe, czy najlepsze kaski, produkowane przez najdroższych producentów, u nas na pewno dokonasz udanego zakupu!

Popularne marki w kategorii

Porównaj 0

Menu