Kategorie

Lista produktów producenta: Shoei

Historia marki SHOEI zaczyna się w końcówce lat 50, kiedy to spółka 'shoei kako' rozpoczęła w Tokio produkcję uniwersalnych kasków ochronnych. Zaledwie rok później, w 1960r., stworzono oddzielną linię, produkującą kaski motocyklowe. Mijały lata, firma rozszerzała się, powstawały nowe zakłady, coraz lepszej jakości kaski zaczynały otrzymywać liczne certyfikaty, między innymi certyfikat JIS (japoński standard przemysłowy).

Kolejne lata to seria pionierskich produkcji, między innymi pierwszego kasku z dwuczęściową strukturą skorupy, pierwszego kasku wykonanego z karbonu czy wizjera, stworzonegoo metodą wtryskową. Shoei nieustannie wprowadza nowe standardy i wyprzeda konkurencję, stosując nowinki techniczne i rozwiązania, niespotykane nigdzie indziej. Chociażby takie, jak skorupa w 4 różnych rozmiarach (gdzie z reguły kaski występują w 2 wersjach).

Dzisiaj SHOEI jest marką obecną na całym świecie, posiada swoje oddziały między innymi w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Belgii czy w Niemczech. Kaski Shoei to produkty z najwyższej półki, kojarzone z jakością i bezkompromisowym bezpieczeństwem. Bazę filozofii firmy stanowi połączenie trzech czynników, czynniki te to:

  • technologia

  • bezpieczeństwo pasywne

  • bezpieczeństwo aktywne,

więcej na ten temat można poczytać na stronie Shoei: http://shoei-europe.pl/shoei-informacje/bezpieczenstwo-pasywne.html.

W Polsce, najpopularniejszymi kaskami Shoei są modele Multitec, produkowany od 2006 roku, Neotec - pierwszy szczękowiec shoei z blendą przeciwsłoneczną z roku 2012 i rok młodszy, kask integralny z systemem EQRS, GT Air.

Porównaj 0

Menu